Представники України обрані до Комітету з дотримання Конвенції Еспо

З 2 по 5 червня 2014 року делегація Уряду України на чолі з Міністром екології та природних ресурсів України А.В. Мохником взяла участь у Шостій Нараді Сторін Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (Конвенція Еспо) у м. Женева, Швейцарська Конфедерація.
Основним проблемним питанням для України під час Шостої Наради Сторін Конвенції Еспо було продовження експлуатації енергоблоків № 1,2 Рівненської АЕС.
Під час Наради Сторін Конвенції Еспо було вирішено продовжити розгляд справи щодо подальшої експлуатації енергоблоків № 1 та 2 Рівненської АЕС і розглянути інформацію про практику експлуатації АЕС у інших країнах із залученням експертів МАГАТЕ, яку має надати Україна на розгляд Комітету з дотримання.
Дане рішення дозволило уникнути винесення попередження Уряду України щодо недотримання Конвенції Еспо, а також відтермінувало розгляд питання продовження експлуатації енергоблоків № 1,2 Рівненської АЕС на більш пізній термі. Це надасть можливість Україні залучити до розгляду питання експертів з атомної енергетики, а Комітету з дотримання врахувати досвід  інших країн при дотриманні Конвенції Еспо.
Також, вперше за шість років делегації України вдалось домогтися обрання представників України до Комітету з дотримання Конвенції Еспо, а також призначення на посаду заступника Голови робочої групи з питань оцінки впливу на навколишнє середовище радника Міністра екології та природних ресурсів України Маркелова І.В. Це дозволить провадити більш ефективну співпрацю з органами Конвенції та ефективно захищати інтереси держави.

www.menr.gov.ua